Strona główna
Egzamin techniczny

W poniedziałek 6 czerwca br. odbędzie się egzamin techniczny skrzypiec - godz. 17.30.

 
Zajęcia odwołane

W piątek 3 czerwca 2016 zajęcia są odwołane.

 
Test umiejętności muzycznych

21 czerwca 2016 r. o godz. 17.00 w PSM we Wschowie zostanie przeprowadzony test ogólnopolski z przedmiotów: Kształcenie słuchu oraz Audycje muzyczne dla wszystkich uczniów klas 6-tych (cykl 6-letni) oraz klas 4-tych (cykl 4-letni) szkół muzycznych I stopnia.

Czytaj całość
 
Popisy

Popisy klasowe w II półroczu 2015/2016 - załącznik.

 
Badanie przydatności

W poniedziałek 30 maja 2016 r. odbędzie się badanie przydatności kandydatów do PSM I st. we Wschowie. Szczegółowy plan w załączniku.

 
Koncert 3 czerwca

Hejnał Wschowy odegrany ze wschowskiego Ratusza rozpocznie Wiosenne Spotkania Szkół Muzycznych.
Wybrana grafikaWspółpraca szkół muzycznych Zbąszynia, Wolsztyna, Nowego Tomyśla i Wschowy trwa już od trzynastu lat a spotkania odbywają się co roku w kolejnej ze szkół i służą wymianie doświadczeń oraz prezentacji dorobku szkół. 
Gospodarzem tegorocznego koncertu jest Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Kurpińskiego we Wschowie. Nasze spotkanie odbędzie się 3 czerwca 2016 r. pod hasłem „Wschowskie spotkania orkiestr dętych szkół muzycznych”. Orkiestra każdej ze szkół zaprezentuje się podczas koncertu w swoim 15-20 minutowym programie a finałem koncertu będzie wspólny występ około 100 osobowej orkiestry, podczas którego młodzi artyści podzielą się ze słuchaczami swoim talentem i efektami swojej pracy. Wszyscy uczestnicy spotkań wezmą również udział w lekcji muzealnej lub spacerze po Wschowie podczas którego będą mieli okazję poznać historię miasta uwiecznioną w zabytkowej architekturze.
Zapraszam mieszkańców Wschowy i wszystkich miłośników orkiestr dętych w piątek 3 czerwca 2016 r. na rynek przy Ratuszu. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00.
Zorganizowanie koncertu jest możliwe dzięki wsparciu finansowemu Gminy Wschowa w ramach konkursu ofert na realizację zadania publicznego.

Dyrektor
Krystyna Turowska

 
„PER ASPERA AD ASTRA – PRZEZ TRUDY DO CELU ”

W ramach partnerstwa z Fundacją PZU, Stowarzyszenie Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej I st. we Wschowie „BIS” realizuje projekt zatytułowany „Per aspera ad astra – przez trudy do celu”, w ramach którego Zespół Sygnalistów Myśliwskich wyjedzie po raz pierwszy na Ogólnopolski Festiwal i Konkurs Muzyki Myśliwskiej do Brodnicy. Ze środków finansowych PZU pokryte będą koszty transportu oraz pobytu zespołu na festiwalu.

 
IX Konkurs Polonezów

W dniach 20-22 maja 2016 we Włoszakowicach odbywał się Ogólnopolski Konkurs Młodych Muzyków "IX Konkurs Polonezów". Nasi uczniowie odnieśli sukcesy zdobywając:

Lorena Telus - II nagrodę

Patryk Mazur - wyróżnienie

Za wyróżniający akompaniament została również nagrodzona p. Katarzyna Wojtkowiak.
Wszystkim nagrodzonym oraz ich nauczycielom serdecznie gratuluję!

Dyrektor
Krystyna Turowska

 
Warsztaty

Warsztaty, które odbędą się 4 czerwca 2016 r., dotyczą wszystkich uczniów grających "Symfonię Pokoju" (instrumenty dętę i smyczkowe). OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!
Plan dnia:

Czytaj całość
 
Uwaga

Piątek 27 maja 2016 jest dniem wolnym od zajęć.

 
Program egzaminów 2016

W załączniku znajduje się szczegółowy program egzaminów promocyjnych i końcowych.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 17 - 32 z 861